Jdi na obsah Jdi na menu
 


BERZIT MORAVIA DIAMOND

Baxia Moravia HovacorBerýsek se narodil 7.1.2006 v chovatelské stanici Moravia Diamond, chovné fence jménem Baxia Moravia Hovacor a polskému plemeníkovi Urco Chatka Zielarki.

Náš společný život začíná 2. 3. 2006, kdy jsme si Beryho přivezli domů. Tento rok se zima opravdu vytáhla v plné své kráse a zrovna nadělila spoustu sněhu, takže jsme Beryho museli nechat v teple domova a s okolím jsme ho seznamovali pozvolna. Na zahradě ho už očekával jeho psí spolubydlící, 12-ti letý německý ovčák Dan. Berzit Moravia DiamondPrvně jsme se báli, že budou s jejich seznamováním problémy, ale vše proběhlo v pohodě a Bery se u nás zabydlel velmi rychle a Dan svého nového kamaráda přijal.

Když jsme si Beryho vezli od Martiny Fistungové, naší chovatelky, tak by nás nenapadlo, že bychom se někdy zbláznili do účasti na výstavách a výcvikových akcí. Vyslechli jsme si všechna její doporučení, rady a zkušenosti ohledně výchovy a výživy štěňěte a jeli domů s vědomím, že chceme společníka na zahradu a dobrého hlídače. Přesně si pamatuji na její slova, když říkala, že kdo se jednou zúčastní jedné společné akce...........

Už v květnu 2006, jsme s Berym vyrazili sami autem do Branné na víkendové setkání hovawartů, kde jsme se seznámili s partou "pejskařů" a Bery se opět setkal s některými svými sourozenci a poznal i starší sourozence z vrhu A.

Po absolvování tohoto supr víkendu dochází na slova Beryho chovatelky a já začínám přemýšlet o účasti na výstavách........